Data utworzenia: 24.08.2021

Zrzutka.pl/Chodlik – czyli jak dzięki Wam udaje się tworzyć prawdziwą bazę naukową! :)

Kilka słów na temat tego co udało się zdziałać dzięki Waszemu wielkiemu wsparciu idei remontu budynku dawnej szkoły i stworzenia prawdziwej stacji badawczej w Chodliku!

Wsparło nas 120 osób! Zebraliśmy 11060 zł! Baza zmieniła się nie do poznania!

• zostały uzupełnione wszystkie szyby w oknach
  • zostały udrożnione wszystkie przewody kominowe, wentylacja, naprawione większość pieców kaflowych – szkoła zyskała ciepło!
  • została odnowiona elewacja z przodu szkoły oraz naprawione rynny – nie leje się do okien ;).
  • cała szkoła została wyczyszczona, odgrzybiona, odmalowana wewnątrz!
  • wymieniliśmy lub odrestaurowaliśmy oświetlenie pamiętające jeszcze lata 70te.
  • znacznie ulepszona została kuchnia – jest ciepła woda, nowe zlewy i kran na zewnątrz do flotacji szczątków botanicznych!
  • w łazience wymienione na nowe zostały niedziałające sanitariaty, prysznice itp. Wszystko zostało odmalowane i mocno odświeżone!
  • odnowione zostały drzwi, zadbaliśmy o otoczenie bazy, zyskaliśmy drugie podwórko i nową przestrzeń do pracy.
  • kupiliśmy nowe regały do magazynowania zabytków!

To tak w wielkim skrócie. Ogólnie zmieniło się wszystko!

Co jeszcze chcemy zrobić w tym roku:

• ocieplić rury doprowadzające wodę by nie zamarzały i baza mogła działać cały rok!
  • uszczelnić okna – na ich wymianę potrzebujemy co najmniej 30 tys. zł :/. Ew. wymienić te najbardziej zniszczone i nieszczelne.
  • wyczyścić i naprawić pozostałe piece – ew. wymyślić sprytny tani sposób na centralne ogrzewanie.

Baza już działa jako zaplecze naukowe i kulturalne. Przyjeżdżają do nas studenci, dzieciaki ze szkół i wiele, wiele osób. By mogła działać na pełnych obrotach potrzebujemy:

• wymienić okna
  • wymienić dach
  • ocieplić całość budynku
  • założyć centralne ogrzewanie

Wcześniej czy później się uda! 🙂

To wszystko dzięki Wam i Waszemu wsparciu!!! Bardzo dziękujemy!

Bardzo dziękujemy za wsparcie także: Gminie Karczmiska, która użyczyła nam ekipy remontowej!

Fundacji “Łazienka z klasą”, od której otrzymaliśmy nowe sanitariaty!

Firmie “Rob-Lux” i panu Robertowi Sawickiemu za wykonanie i sprezentowanie rolet na okna do szkoły! 🙂