Data utworzenia: 07.03.2017

Nasza ekipa

 

Naszą ekipa badawczą tworzą archeolodzy reprezentujący Instytut Archeologii i Etnologii PAN oraz Stowarzyszenie Naukowe Archeologów Polskich Oddział w Warszawie. W naszych badaniach biorą także udział  studenci Instytutu Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego. 

 

_DSF2189 kopia

 

Dr Łukasz Miechowicz – kierownik badań, archeolog. Pracuje w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN. Na co dzień zajmuje się tematyką archeologii średniowiecza oraz kultury Słowian, także kulturą ludową. W 2010 roku laureat nagrody naukowej tygodnika POLITYKA, w 2013 i 2017 r. stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W 2014 roku otrzymał grant National Geographic Traveler „Bilet na przyszłość” na podążenie śladami Zygmunta Glogera oraz badania rzek i dolin rzecznych. Poza Polską uczestniczy w badaniach bliskowschodnich, prowadzi również projekt badawczy w Chinach.

 


 Lic. Agnieszka Chlebicka – studiuje archeologię w Instytucie Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego. Opracowuje tematykę epoki brązu w Kotlinie Chodelskiej! Zajmuje się również odkrywanymi przez nas zabytkami krzemiennymi.

 

 

 

 

 

 

 


kuba BW smallLic. Jakub Stępnik – student w Zakładzie Bioarcheologii Instytutu Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego. Hobbystycznie zajmuje się rekonstrukcją historyczną wczesnego średniowiecza oraz żeglugą średniowieczną. W Chodliku prowadzi poszczególne odcinki badawcze, poza tym montuje nasze filmy!

 

 

 

 

 

 


Mgr Grzegorz Skrzyński – archeobotanik, pracownik Muzeum Ziemi PAN, specjalista od analiz i określania szczątków roślinnych.

 

 

 

 

 

 

 

 


Mgr Grzegorz Śnieżko – archeolog, numizmatyk, doktorant w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN gdzie kieruje grantem badawczym Narodowego Centrum Nauki poświęconym mennictwu Bolesława Krzywoustego. Specjalizuje się w archeologii średniowiecza i czasów nowożytnych oraz mennictwie średniowiecznym.